• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Часті запитання / FAQ
Опубліковано 06 серпня 2015 року о 17:14

У зв’язку з тимчасовою евакуацією Посольства, територія Сирії віднесена до консульського округу Посольства України в Лівані.

З усіх консульських питань просимо звертатись до Посольства України в Лівані: +9615921972, +961-592-19-75  або https://lebanon.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/FAQ

Якщо Ви запланували відвідати Посольство України в Лівані, рекомендуємо Вам заздалегідь зателефонувати до Посольства за номером +9615921975 (Пн., Вт., Ср., Пт. з 15.00 до 16.00) та попередньо домовитись про Ваш приїзд (визначити дату і час), а також повідомити про мету поїздки (оформлення закордонного паспорта, громадянства, візи, нотаріальні дії тощо). 

1. Чи можливо евакуюватись із Сирії в Україну і як це практично зробити?

Посольство України провело основні евакуаційні заходи громадян України на Батьківщину у 2011-2013рр. На даний момент проводяться евакуаційні заходи виключно щодо громадян України, які опинились в зоні бойових дій, потрапили у скрутне матеріальне становище та життю, здоров’ю і свободі яких загрожує небезпека. Нагадуємо, що евакуація громадянина України це одноразовий захід. У випадку, якщо громадянина вже було евакуйовано за державний кошт, а потім він знову повернувся у зону бойових дій, то у такому випадку не виключена можливість, що у повторній евакуації буде відмовлено.

2. Чи евакуює Посольство членів сімей громадян України не громадян України?

Не евакуює.

3. Як отримати українську візу?

Посольством України в Сирійській Арабській Республіці наразі не видає візи. Із зазначеного питання Ви можете звернутись до Посольства України в Лівані https://lebanon.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/visas/Short+list, Посольства України в Єгипті http://egypt.mfa.gov.ua та Посольства України в Йорданії http://jordan.mfa.gov.ua.

Обов’язково зверніть увагу на перелік необхідних документів, що мають надаватись разом із заявою про оформлення візи:

4. Чи можливо оформити в Посольстві паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Посольство України в Сирійській Арабській Республіці не оформлює паспорти громадянина України для виїзду за кордон.

Із зазначеного питання Ви можете звернутись до Посольства України в Лівані https://lebanon.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/passport+short+list.

Водночас, у разі втрати документів для виїзду за кордон і термінової необхідності повернення в Україну, Посольство України може оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

5. Як оформити посвідчення особи на повернення в Україну?

Для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну необхідно надати документи, що підтверджують Ваше громадянство, та за яким можливо провести Вашу ідентифікацію.

Крім того, у випадку, якщо посвідчення особи на повернення в Україну оформлюється у зв’язку із втратою або викраденням паспортного документа, Вам необхідно звернутись до місцевої поліції та отримати довідку про факт події. Така довідка має бути легалізована в Міністерстві закордонних справ Сирії. Довідка подається до Посольства разом із заявою про оформлення посвідчення.

Увага! Після оформлення посвідчення особи на повернення в Україну Вам необхідно обов’язково отримати дозвіл Міграційної служби МВС САР для виїзду за межі Сирії.

6. Як повернути дитину в Україну?

Відповідно до сирійського законодавства, діти від змішаних шлюбів між громадянами України та Сирії визнаються громадянами Сирії і їх виїзд за межі Сирії можливий тільки у супроводі або з дозволу двох батьків. У випадку відсутності батька дитини, такий дозвіл може надати старша особа чоловічої статі із родини батька дитини. У випадку відмови батька або уповноваженої особи надати такий дозвіл дружина може звернутись до суду. Слід зауважити, що виконавча влада Сирії не втручається у сімейні відносини. 

7. Чому Посольство не легалізує довідку про шлюб (сак заваж) та шаріатський шлюб (заваж шаріа)?

Законодавство України визнає тільки державну реєстрацію шлюбів. Відповідно до сирійського законодавства шлюб між мусульманами укладається у шаріатському суді (заваж шаріа), потім шаріатський суд видає довідку про шлюб (сак заваж), яку подружжя має надати в Департамент цивільних справ МВС САР для проведення державної реєстрації шлюбу, про що видається свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу (баян заваж). Тільки це свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу (баян заваж) визнається Україною і може бути легалізованим.

На відміну від українського свідоцтва про шлюб сирійське свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу (баян заваж) має термін дії три місяці, після чого втрачає чинність. У випадку втрати чинності свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу (баян заваж) подружжя може звернутись до Департаменту цивільних справ МВС САР за новим документом.

 Увага! Посольство легалізує виключно чинні сирійські свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу (баян заваж).

8. Чи потрібна віза для транзиту через Україну?

Так, для транзиту через територію України для громадян Сирії потрібна транзитна віза категорії „В”.

Зазначення положення не розповсюджується на території транзитних зон міжнародних аеропортів України, якщо іноземець не буде виходити за межі цих зон.

ЩОДО ІНШИХ ЗАПИТАНЬ, БУДЬ ЛАСКА, ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО КОНСУЛЬСЬКОГО ПІДПРОЗДІЛУ ПОСОЛЬСТВА УРАЇНИ В ЛІВАНІ

Телефон: +961 592 19 72, +961 592 19 75

Електрона пошта: emb_lb@mfa.gov.ua

Телефон гарячої лінії: +961 592 19 68

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux